HAKKIMIZDA

iyi tasarım insanın yaşamını değiştirir

SSM MİMARLIK'A HOŞGELDİNİZ

Size kısaca firmamızı anlatalım..

RESTORASYON MİMARİ

Tarihi yapıların restorasyon işlemleri hizmetleri ve danışmanlığı

MİMARİ PROJE

Mimari tasarım ve projelendirme hizmetleri

Kentsel Tasarım

Kentsel Dönüşüm ve yenileme Projeleri

Tanıtım

2000 yılında Şenol Şimşek Mimarlık ofisi olarak kurulan firmamız, Ağustos 2011 tarihinden itibaren SSM Mimarlık Müh.Ltd.Şti. ünvanı ile faaliyete devam etmektedir.

Şirketin ana faaliyet konusu mimari proje ve mimari danışmanlık (müşavirlik) hizmetleridir.Mimari tasarım, kentsel tasarım, kentsel dönüşüm ve yenileme projeleri yanısıra kamusal mekan ve yapıların tasarımı üzerine yoğunlaşmıştır.Firmamız İstanbul ve Bursa ofislerinde aktif mimarlık ve müşavirlik hizmetlerine devam etmektedir.

Şenol Şimşek
Kurucu - Mimar

1975 Erzurum doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da yaptıktan sonra, 1991 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünde eğitimini sürdürdü. Öğrenciliği sırasında İstanbul ve Bursa’da başlayan çalışma hayatı Şubat 1998 yılında mezuniyetinden sonra mimarlık ve iç mimarlık ofislerinde devam etti. 1999-2000 yıllarında yaptığı askerlik görevinden sonra 2000 yılında Bursa’da mimarlık ofisini kurdu. Mimari tasarım, iç mekan tasarım ve uygulamaları, kentsel tasarım, kentsel dönüşüm ve yenileme üzerine çalışmalar yaptı. Bursa Uzun Çarşı, Bursa Tuzpazarı ve Okçular Çarşısı, Bursa Kapalı Çarşı, Bursa Nilüfer Köylü Pazarı, Abdal Mehmed Kentsel Tasarım projesi, Molla Yegan Medresesi Kültür Merkezi, Kestel Kentsel Dönüşüm Projesi kamusal projelerinden bazılarıdır. İtalyan Mimar Massimiliano FUKSAS ile birlikte, 2010-2011 yıllarında Bursa Tarihi Hanlar Bölgesi Master Planını yapmıştır.2011 yılında İtalyan FIAT firmasının Mimarı Enzo MANFE ile birlikte TOFAŞ Fabrikasının idari bina renovasyon projesini gerçekleştirmiştir. Girdiği proje yarışmalarında birincilik ve üçüncülük ödülleri kazanmıştır. Uzun Çarşı Projesi 2008 Ulusal Mimarlık Ödüllerinde Yapı-Çevre Dalında Ödüle aday gösterilmiştir. Ulusal ölçekli yarışmalarda jüri üyeliği, danışman üyeliği ve organizasyon ekibi içinde yer almıştır. İki dönem ( 2004-2006 / 2006-2008 ) Mimarlar Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, bir dönem ( 2008-2010 ) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği , İnşaat müteahhitleri sanayici ve işadamları derneği üyelikleri olan ŞİMŞEK, Uludağ Üniversitesi Mimarlık bölümünde proje yürütücülüğü yapmakta, İstanbul ve Bursa ofislerinde mimarlık hizmetlerine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

İlayda Melis Özel
Mimar

İlayda Melis Özel 1993 Bandırma doğumlu. Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümü mezunu. SSM Mimarlık Müh.Ltd.Şti.İstanbul ofisinde çalışmaktadır.

Aycan İri
Mimar

Aycan İri, 1995 Afyon doğumlu, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümünden 2017 yılında mezun olmuştur.Mimari tasarım/görselleştirme ve post prodüksiyon özel ilgi alanıdır. Uzman seviyede İngilizce bilmektedir.SSM Mimarlık İstanbul ofisinde Mimar olarak görev almaktadır.

Hayriye Turgut
Takım Lideri

Hayriye Turgut Şirketimizin idari işler yöneticisidir. 16 yıldır SSM MİMARLIK’ta çalışmaktadır. Sanat, tasarım ilgi alanıdır. Görselleştirme uzmanıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Ergün Şimşek
Mühendis

Ergün Şimşek1981 Bursa doğumlu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat ve Kimya mühendislikleri mezunu. Şirketimizin Mühendislik faaliyetlerini yürütmektedir. Ayrıca Saha faaliyetlerinin genel koordinatörüdür.

Funda Bayram
Mimar

Funda Bayram 1989 Sakarya Doğumlu. Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık fakültesi Mimarlık bölümünden 2012 yılında mezun oldu. 3 yıldır SSM Mimarlık bünyesinden Proje Yürütücüsü olarak görev yapmaktadır.